piatok 23. októbra 2015

Hostiteľ - recenzia

Názov knihy: Hostiteľ
Autor/autorka:
Stephenie Meyerová
Počet strán:
626
Rok vydania:
2013
Vydavateľstvo:
Tatran
Anotácia:
Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.


Moja recenzia:
Po Hostiteľovi som pokukoval už dlhšiu dobu, no stále som si knihu neprečítal. Neviem či to bolo hrúbkou knihy alebo to bola proste moja lenivosť :D No potom prišla tá chvíľa... a ja som si Hostiteľa prečítal...
...a bolo to úžasné! Knihu si zamilujete už hneď od začiatku, pretože zistíte že je písaná z pohľadu dvoch osôb, ktoré sa hádajú o svoje telo. No proste geniálne! Ďalej sa vám príbeh pomaly odkrýva a vy spoznávate svet, v ktorom je len pár ľudí ako my.
Od Stephenie Meyerovej som čítal aj Súmrak , no ten sa mi vôbec nepáčil. No táto kniha bola niečo úplne iné a lepšie! Preto knihe dávam 5 hviezdiček z piatich.

Moje hodnotenie: 5/5


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem PreŠkoly.sk.
Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára