štvrtok 24. marca 2016

Hry o život - trilógia - recenzia

Názov knihy: Hry o život - trilógia
Autor/autorka: Suzanne Collinsová
Počet strán: 640
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Ikar
Anotácia: Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili...
Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.

Moja recenzia: 
Myslím si že trilógiu Hry o život asi nemusím dlho predstavovať. Dystópia o hrozivých hrách pri ktorej sa teenageri bijú o svoje životy a kto vyhraje má do smrti pokoj. Väčšina ľudí túto knihu miluje! A ja som jeden z nich.

Táto trilógia je jednoducho úžasná. Napätie, akcia... toto všetko táto kniha má. Jednoducho si ju zamilujete. Absolútna dokonalosť! Najviac sa mi asi páčil prvý diel, pretože ten je asi najviac akčný.

Moje osobné odporúčanie k tejto knihe, alebo skôr k tomuto vydaniu knihy je: Určite si kúpte paperback! Hardback s 3D obálkou sa veľmi rýchlo oškriabe a vy potom máte škrabance cez celú obálku! (hovorím z vlastnej skúsenosti)

Tejto trilógii môžem dať iba 5 hviezdičiek z piatich!

Moje hodnotenie: 5/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu PreŠkoly.sk. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára