utorok 1. marca 2016

Klamári - recenzia

Názov knihy: Klamári
Autor/autorka: E. Lockhartová
Počet strán: 240
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Ikar
Anotácia: Významná rodina Sinclairovcov prichádza každé leto na svoj súkromný ostrov pri Massachusetts, aby tam trávila prázdniny. Rok čo rok sa tak stretávajú aj štyri spriaznené duše, sesternice Cadence a Mirren, bratranec Johnny a Gat. Ten celkom nepatrí do rodiny, čo mu hrdí Sinclairovci dávajú pocítiť. Rodina ich nazýva Klamári. Sú v rovnakom veku, a keď sa stretnú, robia len zlobu. Počas pätnásteho leta sa na ostrove stane nehoda. Cadence nájdu na pláži takmer bez života. Keď sa po čase preberie v nemocnici, na nič si nepamätá. Nikto z rodiny jej nechce prezradiť, čo sa vlastne stalo, a nasledujúci rok jej zakážu vrátiť sa na ostrov. Cadence trpí príšernými migrénami, jej najvernejšími priateľmi sú lieky proti bolesti. Píše Klamárom e-maily, posiela pohľadnice, no ani od jedného nedostáva odpoveď. Dokonca ani od Gata, s ktorým sa do seba zaľúbili. Čo im spravila, že na ňu zanevreli? Na sedemnáste leto sa dostáva na ostrov opäť a Klamári ju privítajú s úsmevom, akoby sa nič nestalo. No ani zďaleka to nie je pravda...

Moja recenzia: 
Keď som sa dozvedel, že táto kniha vyjde aj v slovenčine, bol som celý šťastný. Anotácia ma zaujala, obálka tiež, už len stačilo počkať, kedy kniha vyjde. Keď mi kniha prišla, hneď som sa pustil do čítania. Neoľutoval som to!

Kniha si ma získala takmer všetkým: postavami, prostredím. štýlom písania... Proste všetko čo má dobrá kniha mať. V tejto knihe nieje nič, čo by bolo vyložene hrozné alebo zlé. Počas knihy sa nám celý príbeh krásne rozuzľuje. Koniec je určite prekvapivý a nečakaný, takže sa pripravte! 
Kniha sa tiež veľmi rýchlo číta a aj táto kniha je dôkazom, že kniha nemusí byť dlhá ako Biblia, aby bola dobrá.

Knihe dávam 4 hviezdičky z piatich. Prečo nie 5? Neviem. Proste mi do toho niečo chýbalo. Knihu určite odporúčam!

Moje hodnotenie: 4/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu Ikar. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára