streda 18. januára 2017

Kým dopadnem - recenzia

Názov knihy: Kým dopadnem
Autor/autorka: 
Lauren Oliver
Počet strán: 474
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Enigma
Anotácia: Život môžeme žiť len raz. Roky, mesiace, týždne, dni... Presnejšie – sedem dní v týždni. Niekedy máme dojem, že sú navlas rovnaké. Študentka Samantha Kingstonová však naozaj prežije rovnaký deň sedemkrát. Je nútená prehodnotiť každý krok, ktorý v ten deň spravila, každé slovo, ktoré vyslovila, každú myšlienku, ktorá jej prišla na um. Čo ak? Čo ak by vám ostával už iba jeden deň života? Čo by ste urobili? Koho by ste pobozkali? A ako ďaleko by ste boli ochotní zájsť, aby ste si zachránili život? Zdá sa, že Samantha Kingstonová má všetko: populárne priateľky, najsexi chalana školy, priazeň mladého učiteľa... Má najlepšie z najlepšieho na strednej škole Thomasa Jeffersona – od najlepšieho stola v jedálni, po najvyberanejšie miesto na parkovanie. Piatok, 12. február, mal byť len ďalší deň v jej čarovnom živote. Namiesto toho sa ukáže, že je jej posledný. Potom dostane druhú šancu. Vlastne, sedem šancí. Prežije svoj posledný deň znova a znova. Počas jedného zázračného týždňa objaví skutočnú hodnotu všetkého, čo môže stratiť. Podarí sa jej poučiť sa z vlastných chýb a zmeniť minulosť? Možno. Možno vy si môžete dovoliť čakať. Možno pre vás nejaké zajtra existuje. Možno pre vás sú tu tisícky zajtrajškov alebo tri tisícky alebo desaťtisíc zajtrajškov, more času, že sa v ňom môžete kúpať, váľať sa v ňom, nechať ho prekĺzavať ako mince pomedzi prsty. Tak veľa času, že ho môžete premárniť.
Ale pre niektorých z nás je len dnes. Pravda je, že nevieme.

Moja recenzia: 
Túto knihu som v kníhkupectve celkom silno ignoroval, pretože ma jednoducho nezaujala. Keďsom však videl trailer na film podľa tejto knihy (odkaz TU), hneď som si knihu musel zadovážiť. A neľutujem toho.
V knihe je v podstate všetko čo vám napovie anotácia. V podstate. Pretože tá anotácia je tak strašne všeobecná, že vám napovie všetko, ale v podstate nič. Ak ma chápete :D

Na knihe sa mi veľmi páčilo že sa postupne dozvedáte, prečo sa vlastne veci dejú a vlastne môžeme vidieť ako môže jedno rozhodutie zmeniť dost veľa. Hlavnú postavu Sam si budete čím ďalej, tým viac obľubovať, pretože môžeme vidieť ako sa postava vyvíja a mení k lepšiemu.

Jediná vec, ktorá sa mi na knihe trochu nepáčila bol pomalejší rozbeh príbeh, pretože logicky práve ten prvý deň, musí byť čo najviac popísaný, pretože je najpodstatnejší. Ale to si myslím že sa dá prežiť.

Ja si myslím že táto kniha určite nie je pre každého, ale ak sa vám zapáči anotácia, tak sa vám kniha podľa mňa bude páčiť. Je to klasická tínedžerská kniha, ale poňatá zaujímavým a novým spôsobom.

Mne sa kniha veľmi páčila a preto jej dávam 4,5 hviezdičky z piatich :)


Moje hodnotenie: 4,5/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu PreŠkoly.sk. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára