utorok 19. decembra 2017

Drž ma, keď padám - recenzia

Názov knihy: Drž ma, keď padám
Autor/autorka: Miroslava Varáčková

Počet strán: 200
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Slovart
Anotácia: Láska, rodina, priatelia. Niekedy je ťažké rozhodnúť sa správne... a tie správne rozhodnutia si vyžadujú najviac odvahy. Kaťa, Zuzka a Ondro majú už iba otca, no toho v lotérii isto nevyhrali. Ani ako cenu útechy. Pre pijana, gamblera a klamára sú jeho deti na najposlednejšom mieste. Ondro sa s Kaťou snažia, aby malej Zuzke zabezpečili aspoň nutný základ na prežitie, kým pred učiteľmi a sociálkou zahmlievajú, čo sa doma deje. Otcov teror sa zhorší, keď sa na scéne objaví Katin nový objav. Z problémov ich dokáže dostať len pravda. Krutá, bolestivá... ale pravda. Na to však nemá odvahu ani jeden zo súrodencov. Alebo áno? Tento román je kruto realistickou výpoveďou o životoch tínedžerov a ich súrodencoch. Výpoveďou o dobe, v ktorej žijeme, no zakrývame si pred ňou oči. Lebo pozerať sa na svet cez ružové okuliare je naozaj ľahké. To však neplatí pre romány Mirky Varáčkovej.

Moja recenzia:
Keď som sa dozvedel. že vyjde nová kniha od Miroslavy Varáčkovej, bol som nadšený. Už som od tejto autorky čítal nejaké knihy, všetky ma veľmi bavili a preto tešil som sa na ďalšiu. Keď mi kniha prišla, nemal som až tak veľa času si ju prečítať. Celkovo som si ju prečítal asi až po mesiaci. Ale musím vám povedať, tá kniha stála za to.

Kniha nie je veľmi dlhá, ako väčšina kníh od pani Varáčkovej má len 200 strán. Nenájdete tam žiadne zbytočné pasáže, dialógy atď. Príbeh ide presne k veci a presne také knihy ja mám rád.

Mne osobne sa kniha veľmi páčila. Nebol v nej ani jediný moment, ktorý by ma nebavil alebo nudil. Jediné čo by som na knihe možno zmenil bol koniec. Ale aj takéto konce k týmto knihám patria, takže je to odpustiteľné. 

Ja knihu jednoznačne hodnotím 4 a pol hviezdičkami z piatich. Som rád, že aj v slovenskej literatúre sú kvalitné YA knihy. Túto knihu vrelo odporúčam.

Moje hodnotenie: 4,5/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu PreŠkoly.sk. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára