utorok 19. decembra 2017

Strieborný lev na oblohe - recenzia

Názov knihy: Strieborný lev na oblohe
Autor/autorka: Annabel Pitcher

Počet strán: 288
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Slovart
Anotácia: Debutový román Annabel Pitcher, ktorá očarila slovenských čitateľov knihou s úplne šialeným názvom Kečupové oblaky. Jamie sa práve nasťahoval do nového domu s otcom a staršou sestrou Jasmine. Dvojička Jasmine Rose zomrela pred piatimi rokmi pri teroristickom útoku. Rodičov zachvátil neopísateľný žiaľ a Jasmine si dala pírsing všade, kam sa len dalo, zafarbila si vlasy naružovo a prestala jesť. No Jamie celý ten čas nevyronil ani slzu. Rose je preňho len hmlistou spomienkou. Neutápa sa v smútku, radšej sa venuje svojmu kocúrovi Rogerovi, tričku Spidermana, čo dostal k narodkám, a tomu, ako pred otcom utajiť svoju novú kamošku Sunyu. Zároveň tajne dúfa, že sa k nim vráti mama, ktorá ich bez slova opustila pred pár mesiacmi. Keď natrafí na reklamu na novú reality šou, verí, že toto je jediný spôsob, ako dať rodinu raz a navždy dokopy.

Moja recenzia:
Táto kniha ma zaujala hneď keď som si prečítal anotáciu. Myslel som si že by to mohla byť veľmi dobrá slovenská young-adult kniha, pretože takýchto je veľmi málo. Nebolo to úplne tak.

Táto kniha je niečo medzi detskou a YA literatúrou. Myslím si že ak by som v dnešnej dobe dal túto knihu 13-ročnému chlapcovi alebo dievčaťu, povedali by že je to pre malé deti. 

Knihe dávam 3 hviezdičky z piatich. Myslím si že takýchto kníh nájdete ešte veľa a to z nej tvorí priemernú knihu.

Moje hodnotenie: 3/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu PreŠkoly.sk. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára