sobota 17. februára 2018

Chcem nájsť pokoj - recenzia

Názov knihy: Chcem nájsť pokoj
Autor/autorka: Harriet Griffeyová

Počet strán: 144
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Ikar
Anotácia: Cítite sa vystresovaní? Preťažení? Trpíte úzkosťou? Upokojte sa! Ľudia sa čoraz väčšmi usilujú byť aktívni 24 hodín denne a 7 dní v týždni, často si však nenájdu chvíľu na utíšenie. Kniha Chcem nájsť pokoj vám poradí, ako si môžete vyhradiť čas na oddych a vymaniť sa z každodenného kolotoča. Ak budete žiť v prítomnosti a všímavejšie, výrazne sa to prejaví na vašom zdraví, vzťahoch i spôsobe, akým pristupujete k životu a práci. Ak pochopíte, že ľudské telo je schopné zmierniť tempo a upokojiť sa, a budete to aj prakticky využívať, pocítite zásadný rozdiel. Malé kroky vedú k veľkým zmenám. V knihe Chcem nájsť pokoj nájdete inovatívne a praktické riešenia týkajúce sa spojenia medzi telom a mysľou, dychových metód aj jednoduchých vizualizačných a meditačných praktík. Dozviete sa v nej, ako vniesť pokoj do školských, pracovných a osobných vzťahov, aby ste sa zbavili stresu, upriamili pozornosť na pozitívne zážitky a pri dosahovaní väčších úspechov vyvíjali menšie úsilie.

Moja recenzia:
Túto knihu som videl niekde na internete ešte dávno, no nikdy ma nezaujala natoľko, aby som sa ju rozhodol prečítať. Kniha vám sľubuje, že by ste sa v nej mali dozvedieť ako "nájsť pokoj", čo znamená, zbaviť sa stresu.

A v podstate to čo kniha sľubuje, tak vám aj splní. Samozrejme, že ak túto knihu prečítate, tak budete úplne pokojní , ale myslím že ak sa budete riadiť radami z tejto knihy, tak budete úspešní. Ja osobne som sa pri čítaní tejto knihy cítil veľmi uvoľnene.

Tejto knihy dávam 4 hviezdičky z piatich, a myslím si že ak chcete lepšie zvládať stres, táto kniha bude dobrou voľbou.

Moje hodnotenie: 4/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu PreŠkoly.sk. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára