sobota 24. marca 2018

Chcem kvalitný spánok - recenzia

Názov knihy: Chcem kvalitný spánok
Autor/autorka: Harriet Griffeyová

Počet strán: 144
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Ikar
Anotácia: Čo vám bráni v spánku? Niekedy je ťažké zistiť, čo vám bráni v pokojnom spánku. Dobrá správa však znie: ak pochopíte tento proces, môžete urobiť veľa pre jeho zlepšenie. Kniha Chcem kvalitný spánok sa zameriava na celý 24-hodinový deň – to, čo robíme v čase bdenia, totiž ovplyvňuje nočný spánok. Dozviete sa v nej, ako prirodzené spánkové cykly, zvyky, cvičenie, to, čo a kedy jeme, a spôsob nášho života prispievajú ku kvalite spánku. Základom krokov, ktoré by ste mali podniknúť, sú vedecké poznatky o spánku, kniha preto prináša praktické a dostupné riešenia. Či už trpíte občasnými, alebo chronickými problémami, vašou odmenou čoskoro bude kvalitný nočný spánok.

Moja recenzia:
Z nejakého zvláštneho dôvodu v poslednej dobe vyhľadávam knihy, ktoré vám majú pomôcť z tzv. osobným rozvojom. Nedávno som čítal iné knihy od tejto autorky a štýl akým tieto knihy píše sa mi veľmi zapáčil.

Začal by som tým že všetky knihy z tejto pomyselnej série (Chcem nájsť pokoj, Chcem mať systém) sú písané veľmi jednoducho. Keď knihu čítate, nemusíte sa nejak extra sústrediť, na to čo čítate a pochopíte ideu textu, ktorý čítate. Proste nemusíte byť jaderný fyzik, aby vám kniha niečo dala.

Taktiež by som chcel vyzdvihnúť veľmi peknú a prehľadnú vizuálnu stránku knihy, ktorá určite dopomáha dobrému pocitu z čítania. V knihe sa nachádzajú aj citáty, ktoré sú vždy prispôsobené téme o ktorej sa práve rozpráva. 

Ak by som mal určiť cieľovú skupinu tejto knihy, tak by som povedal že táto kniha je hlavne pre ľudí, ktorý naozaj majú problém s nespavosťou. Tiež chcem ale povedať, že ak vám ani táto kniha nepomôže, tak by ste naozaj mali vyhľadať odbornú pomoc, pretože nie každá nespavosť má svoj liek. 

Ako už som spomínal, táto kniha nie je náročná na čítanie. Aj keď pojednáva o náročnej téme, je písaná s neskutočnou ľahkosťou a tak, aby ju naozaj každý pochopil. Dokonca by som povedal, že kniha je relaxačným čítaním.

Spomínal som to už aj v minulých recenziách, a spomeniem to aj dnes. To že si túto knihu kúpite a prečítate z vás nespraví najlepšie spiaceho človeka na svete. No ak si knihu prečítate a naozaj sa budete riadiť radami z tejto knihy, som si istý, že vás kniha "uspí" v tom najlepšom slova zmysle.

Ja tejto knihe dávam 4 hviezdičky z piatich a vrelo ju odporúčam všetkým, ktorých táto kniha zaujala a myslia si, že by im mohla pomôcť.

Moje hodnotenie: 4/5

Za poskytnutie recenzného výtlačku by som chcel poďakovať vydavateľstvu PreŠkoly.sk. Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára